پذیرش بدون آزمون

پذیرش بدون آزمون دانشجو :در اجرای سیاستهای حمایت و هدایت استعدادهای درخشان، دانشگاه ولی عصر همه ساله از اسفند ماه تا اردیبهشت ماه اقدام به پذیرش بدون آزمون دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی می‌نماید. از اسفند ماه دانشجویان متقاضی که واجد شرایط مندرج در "آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان" مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هستند، فرمهای مربوطه را تکمیل نموده و تا پایان اردیبهشت ماه آن را به دفتر استعدادهای درخشان تحویل یا پست می نمایند. گروهها و دانشکده های مربوطه داوطلبان را در خردادماه از طریق مصاحبه حضوری و یا بررسی وضعیت تحصیلی شان مورد ارزیابی قرار داده و نهایتا دفتر استعدادهای درخشان پس از بررسی درخواست‌ها، تا هفته اول تیرماه نتایج را از طریق پورتال رسمی دانشگاه اعلام می‌نماید.

تذکر: در صورتی که از سایر دانشگاه‌ها در رشته‌ای متقاضی وجود داشته باشد، افزون بر میانگین کل دروس، مصاحبه علمی نیز انجام خواهد شد. در غیر اینصورت تنها میانگین کل دروس ملاک انتخاب دانشجو خواهد بود.

 
 
آیین نامه‌های وزارت علوم تحقیقات و فناوری
 
1 آیین نامه پذیرش  با آزمون استعدادهای درخشاندانلود
2 آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع ارشددانلود
3    آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع دکتریدانلود

فرم ها و اطلاعیه های پذیرش دانشجو بدون آزمون

فرم ها و شرایط پذیرش  در مقطع کارشناسی ارشد
(دانشجویان 15 درصد اول)
فایل وردفایلPDF
فرم ها و شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد
(دانشجویان 15 تا 25 درصد دوم)
فایل وردفایلPDF 
فرم ها و شرایط پذیرش در مقطع دکتری
دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان
فایل وردفایلPDF

رشته های دایر برای پذیرش بدون آزمون در دانشگاه ولی عصر (عج) 

 رشته‌های دایر در مقطع کارشناسی ارشدفایل وردفایلPDF
 رشته‌های دایر در مقطع دکتریفایل وردفایلPDF 
 

 

دانشجویان برای درخواست پذیرش بدون آزمون دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد مراحل زیر را طی نمایند:

1-ابتدا فرم مربوطه (15درصد برتر یا 25تا25درصد برتر) را دانلود نمایند.
2-قسمت اول فرم مربوط به متقاضی را تکمیل نمایند.
3- قسمت مربوط به  معدل  و تعداد واحد گذرانده را با مراجعه به اداره آموزش کل دانشگاه به تایید ان اداره برسانند
4-فرم را از طریق پست یا مراجعه حضوری به دفتر معاونت آموزشی دانشگاه تحویل نمایند.
 
 

دانشجویان برای درخواست پذیرش بدون ازمون دانشجو در مقطع دکتری مراحل زیر را طی نمایند:

  1. ابتدا بعد از مطالعه آیین نامه مربوط به پذیرش بدون آزمون دانشجو در مقطع دکتری و اطمینان از احراز شرایط پذیرش، نسبت به ارایه مدارک و مستندات احراز شرایط و امتیازات جدول مندج در ایین نامه مربوطه از طریق پست یا مراجعه حضوری به حوزه معاونت آموزشی دانشگاه اقدام نمایند.

قابل توجه دانشجویان دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان که متقاضی شرکت در فرایند پذیرش بدون ازمون در دوره روزانه مقطع کارشناسی ارشد از طریق استعدادهای درخشان هستند:

با توجه به شرایط فعلی و شیوع بیماری، اداره آموزش کل دانشگاه با ایجاد ساز و کار جدیدی در سامانه گلستان امکان ثبت درخواست دانشجویان از طریق این سامانه را فراهم کرده است تا بدین ترتیب دانشجویان بدون نیاز به مراجعه حضوری بتوانند فرم درخواست پذیرش بدون ازمون خود را به صورت اینترنتی ارایه نموده و تاییدیه اداره اموزش کل را اخذ نمایند.

بدین منظور دانشجویان باید به بخش پیشخوان خدمت سامانه گلستان مراجعه کرده و در بخش مشکلات آموزشی اقدام به درخواست پذیرش بدون آزمون نموده و دو رشته گرایش را به ترتیب اولویت درج نمایند. بنابراین از دانشجویان خواهشمندیم برای حفظ سلامتی و رعایت نکات بهداشتی از مراجعه به اداره آموزش کل خودداری نمایند. ضمنا مهلت اولیه ارایه درخواست تا 15 خردادماه بوده است که با ارایه ساز و کار جدید فرصت کافی بدون هیچ گونه نگرانی برای کلیه دانشجویان فراهم خواهد بود.

شایان ذکر است دانشجویانی با شرایط زیر می توانند در فرایند پذیرش بدون آزمون شرکت نمایند:

  • تحصیل آنها بیشتر از 8 نیمسال طول نکشد.
  • سه چهارم واحد های درسی را تا پایان نیمسال ششم گذرانده باشند.
  • بر اساس معدل کل 6 نیمسال اول تحصیل، جزو 25 درصد برتر هم رشته ورودیهای خود باشند.

با اینحال برای سهولت دانشجویان و با عنایت به عدم دسترسی دانشجویان به کارشناس آموزش دانشکده برای آگاهی از وضعیت خود در خصوص احراز شرایط فوق الذکر، لیستی از اسامی دانشجویان واجد شرایط در لینک زیر قرار داده شده است. ضمنا گروههای آموزشی بعد از بررسی درخواستهای دانشجویی با توجه به ظرفیت پذیرش و سایر ضوابط و آیین نامه های مرتبط اسامی پذیرفته شدگان نهایی را اعلام نموده و صرفا ارایه درخواست حقی برای پذیرش متقاضیان ایجاد نخواهد کرد. در صورت وجود هرگونه مشکل یا ابهام با شماره تلفن 09366040134 تماس حاصل فرمایید.

اسامی دانشجویان واجد شرایط پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد